Kalite

Cosmesa, müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak ve sürekli en iyiye ulaşma hedefine paralel olarak, kalite anlayışının her alanda gerçekleştirilmesi ve kalitenin bir yaşam biçimi haline dönüştürülmesi prensibi ile çalışmaktadır.

Süreçler Uluslararası Kalite Yönetimi Sistemleri ile etkin ve verimli bir şekilde yönetilmektedir. Kalite Yönetimi çerçevesinde; insana öncelik verilerek, eğitimli ve yetkin çalışanların bağlılığının, kalite ve verimlilik faaliyetlerine katkısı sağlanmaktadır. Kalitenin sürekli geliştirilmesine gösterilen hassasiyet ile yüksek kaliteli ürün ve hizmetler, düşük maliyetle ve kısa teslim süreleri ile üretilerek tüm müşterilere cevap verilebilmektedir.

Cosmesa’da, ürünün kalitesi için bileşenlerinin kaliteli olması gereği ile, tedarikçiler ile güvene dayalı işbirliği içinde, girdilerin en kaliteli, en ekonomik ve en hızlı şekilde temin edilmesi amaçlanmaktadır. Kalite yönetim sistemine yönelik çalışmalar ile ISO:9001:2015 belgesine sahip olunmuş, bu yönetim sistemi gereklerine uygun olarak faaliyetler sürdürülmektedir. Öneri geliştirme sistemi ve çok sayıda kalite geliştirme projesi ile çalışanların katılımı en yüksek düzeyde tutulmakta ve bütün alanlarda sürekli gelişme sağlanmaktadır.

Cosmesa Kalite Yönetimi çalışmaları doğrultusunda çevreye ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde olarak, ürün ve faaliyetlerinin kalitesini arttırırken, çevreye olan etkilerini en aza indirmeyi ilke edinmiştir. Cosmesa, kozmetik sektörünün gerektirdiği ulusal ve uluslararası yasa, yönetmelik ve regülasyonlara uymayı taahhüt ederek, güncel GMP (İyi Üretim Uygulamaları) ve uluslararası standartları sürekli izlemekte ve uyumu temin etmektedir.

ISO 14001:2015
OHSAS 18001:2007
ISO 9001:2015
ISO 22715:2007 GMP