Kurumsal

20 yılı aşkın bir sektör birikimi ile 2016 yılında kurulan Cosmesa Kozmetik, uluslararası standartlarda ve kalitede, insana odaklı, çevreye duyarlı anlayışı ile yerel ve uluslararası pazarlar için kozmetik ürünler üretmektedir.

Kuruluş tarihi çok eski olmasa da firma kurucuları ve çalışanları, sektörün öncü firmalarında uzun yıllar çalışmış, sektörde edindikleri birikimleri Cosmesa ile yine kozmetik sektörünün hizmetine sunmaktadırlar.

Cosmesa, kendi markaları altındaki ürünleri ile tüketici ve diğer paydaşlarının beğeni ve ihtiyaçlarına en üst seviyede hizmet ederken, aynı zamanda markalarına odaklanmayı tercih eden ancak uluslararası kalite standartlarında üretim hizmeti isteyen müşterilerine yine en üst seviyede ürün geliştirme, üretim ve lojistik hizmeti vermektedir.

İnsan sağlığı, çevre duyarlılığı ve uluslararası kalite standartlarını tüm faaliyetlerinin merkezine koyan Cosmesa, uluslararası ve yerel regulasyonların gereklerine tümü ile uygun bir şekilde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesindeki modern tesislerinde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Vizyon

Cosmesa, kozmetik ürün geliştirme ve üretiminde fark yaratarak, uluslararası düzeyde bir kozmetik firması olacaktır. “Cosmesa, fark yaratır…”

Misyon

 • Üretilen herbir ürüne değer katmak,
 • İnsan sağlığı ve çevre için güvenli ürünler üretmek,
 • Dürüstlükle, iş etiğine uygun çalışmak,
 • Müşterilerimizin bilgi gizliliğine önem vermek,
 • Yaptığımız her işte profesyonelliği ön planda tutmak,
 • Güvenli bir çalışma ortamı sağlamak,
 • Herzaman temiz ve düzenli çalışmak.

Değerler

 • Üretilen herbir ürüne değer katmak,
 • İnsan sağlığı ve çevre için güvenli ürünler üretmek,
 • Dürüstlükle, iş etiğine uygun çalışmak,
 • Müşterilerimizin bilgi gizliliğine önem vermek,
 • Yaptığımız her işte profesyonelliği ön planda tutmak,
 • Güvenli bir çalışma ortamı sağlamak,
 • Herzaman temiz ve düzenli çalışmak.

Cosmesa Kozmetik’in kurucusu olan Telat Esa’dan….

telat esa 003 1

1993 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra farklı sektörlerde kısa tecrübeler edindim. 1996 yılında ise sektörün öncü firmalarından birinde işe başlayarak sektöre ilk adımımı attım. Kalite yönetim sistemi çalışmalarım ile firmama sektördeki ilk kalite yönetim sistemi belgesini aldırdım.Kalite, üretim, satınalma, arge, insan kaynakları, bilgi teknolojileri, mali işler gibi pekçok alanda bizzat çalıştım ve bu birimleri yönettim. Çalıştığım firmanın uzun yıllar Fabrika Müdürlüğünü yaptım. 2016 yılında ise profesyonel hayatımı sonlandırarak Cosmesa’yı kurdum.

Günümüzde marka yaratmak ve büyütmek oldukça zor ve pahalı bir süreç. Hal böyleyken sektördeki marka sahibi firmalar aslında asıl savaşın olduğu pazara odaklanmalılar. Bu çetin savaşta konsantarasyonlarını tümü ile markalarını büyütmeye ve güçlendirmeye vermeliler. Benim Cosmesa’yı kurmamdaki amacım bu gerçeği gören firmalara ve markalara, konsantrasyonlarını üretim için bölmeden, gözlerinin arkada kalmayacağı, uluslararası kalite ve standartlarda bir üretim hizmeti sunmak, böylece yerel ve uluslararası arenada daha güçlü markalar oluşmasına katkı sağlamaktır.

Bir diğer amacım ise fonksiyonalitesi yüksek ürünler yaratıp kişilerin yaşadığı saç ve cilt problemelerine kozmetik çözümler bulmaktır.
Bu iki amacımı gerçekleştirmek için uluslararası standartlarda bir tesis ve ekip oluşturdum. Bu güçlü yönlerle, uzun yıllardır hizmet ettiğim kozmetik sektörüne uzun yıllar daha hizmet etmeye devam edeceğim. Cosmesa sektördeki en iyi üretim firmalarından biri durumunda ve bu özelliğini pekiştirerek yoluna devam edecektir.

Saygılarımla,
Telat Esa